page contents ارشدیاش به گوش!!! - دانشجویان مدیریت ارومیه
X
تبلیغات
زولا
 
دانشجویان مدیریت ارومیه
فرهیختـــگان امروز ؛ مدیـــران فردا
                                                                 
درباره وبلاگ
با سلام به وبلاگ دانشجویان مدیریت ارومیه خوش اومدید. این وبلاگ برای دانشجویان مدیریت ورودی های سال 90 ایجاد شده ولی همه می توننداز مطالبش استفاده کنند. اینجا هم مطالب علمی داریم و هم دلنوشته های دانشجوها و خیلی چیزای دیگه ...! در ضمن در مورد مطالب حتما نظر بدید ! ( بالا گوشه ی سمت راست هر مطلب ) در نظر سنجی هامونم حتمـــا شرکت کنیـــد!!! {این پایینه }
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • تعداد بازدیدکنندگان: 207380
امکانات دیگر


ساعت فلش مذهبی

پنج‌شنبه 20 آذر‌ماه سال 1393 :: 11:20 ق.ظ ::  نویسنده : ΈldaƦ

سلام 

هممون می دونیم که دو ماه موند تا کنکور ارشد و این متن هم ماله 1 هفته مونده به کنکوره ولی الان میذارم که نسبت به آینده دید داشته باشید! همین دید به آینده خیلی مبحث بزرگیه و واسه خودش یک فیلد علمیه به اسم آینده پژوهی که تو معدود دانشگاه های کشور ارائه میشه مثل دانشگاه تهران - اولا برای همتون ارزوی موفقیت می کنم. ثانیا نکات زیر رو با دقت بخونید و برای شب آزمون خوب بهش عمل کنید مطمئن باشید ضرر نمی کنید:

۱- احساس مشترک همه ی شما احتمالا اینه که اگه یک هفته دیگه! نه! دو سه روز دیگه وقت داشتید چه ها که نمی کردید... اما این اصلا نشان دهنده ی اماده نبودن شما نیست. مطمئن باشید این حس همه رقیبان شما هم هست. پس ارامشتون رو حفظ کنید و نگران نباشید

۲- خواب روز قبل از کنکور را فراموش کنید تا شب بتونید بخوابید. یک ربع خوابیدن شما ممکنه تبدیل به دو ساعت بشه و نتونید شب بخوابید.

۳- این که از یکی دو روز قبل از کنکور خوندن را کنار بگذارید کار درستی نیست چون استرس ایجاد می کنه ولی این یکی دو روز را فقط نکته مرور کنید و اصلا تست نزنید! از ساعت ۵ بعد از ظهر روز قبل از کنکور یه دور بیرون بزنید و به قول معروف هوایی عوض کنید یا فیلم مورد علاقتون رو ببینید یا ... کلا با رامش تاا ۱۱ شب را سپری کنید و از ۱۱ سعی کنید که بخوابید! لطفا به این حرفم اعتماد کنید و خودتون در مورد این مساله تصمیم نگیرید.  

 

۴- توصیه ی من اینه که نکات غیر فرمولی و غیر مساله ای را مرور کنید.

۵- نکته ی جدیدی نخونید و اگر حس کردید نکات را فراموش کردید این فقط به خاطر استرس زیاده و مطمئن با شید فردا همه چیز تو ذهنتون آماده است.

۶- سعی کنید شام شب کنکور ساده  ترین غذا باشه

۷- موقع خواب اصلا به این فکر نکنید که فردا آزمون دارید و سعی کنید آرامش داشته باشید.

۸- وسایل رفتن به کنکور را از شب قبل آماده کنید. کارت آزمون را فراموش نکنید. حتما از مداد معمولی استفاده کنید. هیچ وسیله ای مثل کیف و موبایل و ... با خودتون نبرید چون برای امانت دادن اون معطل میشید.

۹- ساعت مچی دقیق و سالم را فراموش نکنید!!!!!!!

۱۰-سر جلسه با رقیبان گپ نزنید. برخی از افراد فقط می خواهند روحیه ی شما را ضعیف کنند.

۱۱-حتما نیم ساعت قبل از آزمون در محل حاضر باشید. برای تهرانی ها یا افرادی که در شهر های بزرگ هستند: حتما روز قبل خودتان تا محل آزمون بروید.

۱۲-یادتان باشد کنکور های سال های قبل اون قدر وقت کم بود که بیشتر افراد یک درس مثل زبان یا .... را سفید گذاشتند. سعی کنید نهایت سرعت را داشته باشید اما گاهی استرس به خاطر کمی وقت. سرعت شما را میگیرد.

۱۳- تصور کنید سوالات آنقدر سخت باشد که شما ۵ سوال جواب دهید!در حالیکه برای درصد ۷۰ برنامه ریزی کرده بودید!!نگران نباشید.تاثیر آن ۵ سوال به اندازه ۷۰٪ برنامه ریزی شده تان است.

۱۴-حتما از سوالات سخت بگذرید.شما قرار نیست ۱۰۰٪ بزنید.سعی کنید از روش قلم چی در تست زدن(تیک زدن کنار سوالاتی که بلد نیستسد برای اینکه اگر وقت داشتید برای حل آن سوال زمان بگذارید) استفاده کنید.سعی کنید همه سوالات را برسید تا آخر بررسی کنید تا حداقل تمام سوالات آسان را جواب بدهید.

۱۵-اگر سوالی را حل کردید و جواب در گزینه ها نبود خیلی روی آن وقت نگذاریدوسعی نکنید ۱۰ بار حلش کنید تا جواب را به دست بیاورید. ممکن است بعد از ۱۵ دقیقه هم به جواب نرسید ، جون ان سوال غلط است و یا جوابها در گزینه نیست!!!!! این حالت را هم حتما مد نظر قرار بدهید. این مشکل در سوالات بعضا پیش می اید.

۱۶- قبل از شروع آزمون حتما به تعداد سوالات و ترتیب دروس دقت کنید و برای هر درس وقت مخصوص خودش را در نظر بگیرید و بیش از روی آن درس وقت نگذارید.

 آخر بدانید که تا اینجا شما تلاشتان را کردید و بعد از این توکل بر خدای مهربان تنها کاریست که می توانید انجام دهید.آرامش داشته باشید و بدانید خداوند مهربانترین مهربانان است...